Nie lada niespodziankę sprawili w środowe popołudnie nasi piłkarze pokonując w III rundzie Pucharu Polski Podokręgu Zabrze trzecioligową Walkę Zabrze 2-1.
   Początek spotkania należał do piłkarzy ŁTS, strzał Marcina Wujka w ostatniej chwili z lini bramkowej wybił jeden z obrońców Walki. W chwilę później o krok od zdobycia gola był Tomasz Wolny, jednak pierwszą bramkę zdobyli pilkarze Walki; błąd obrońców ŁTS wykorzystał piłkarz Walki Domagalski. W drugiej połowie nadal przeważali nasi piłkarze. Przełomowym momentem była 75 min kiedy to sędzia usunął z boiska piłkarza Walki Dawida Salę za drugą żółtą kartkę. W 80 minucie spotkania Marcin Tyman po błędze bramkarza gości zdobył wyrównującą bramkę. Ten sam zawodnik w 87 min zdobył zwycięskiego gola po akcji całego zespołu.
   W meczu z trzecioligową Walką Zabrze wystąpili: Grymel, Szczepaniak, Kocyba, Wujek, Zajączkowski, Rybitwa (od 80 min Kuc), Gontarewicz, Czaja (od 50 min Plech), K. Dłubała (od 46 min Tyman), Waluś.